MediDerma® Azelac Peel


Zabieg na bazie kwasu azelainowego, opracowany z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Peeling kwasem azelainowym charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

Profesjonalny zabieg

Wskazania: skóra naczynkowa, trądzik, trądzik różowaty, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne przebarwienia.

Skład: 20% Kwas azelainowy, 4% Kwas mlekowy, 2% Wyciag z ostropestu (Sylimarina).

Czas trwania zabiegu: 30- 60min.

Przebieg zabiegu: I Faza przygotowawcza: demakijaż, odtłuszczanie; II Faza aktywna: eksfoliacja; III Faza wyciszająco-  odżywcza z łagodzącą maską na twarzy.

Zalecana seria: 3- 7 zabiegów co 14 dni, niezależnie od pory roku + odpowiednia  pielęgnacja domowa. W celu ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, w trakcie i po zakończeniu terapii, należy stosować codziennie rano, a w przypadku dłuższej ekspozycji na słońce dodatkowo co 2 godziny, krem z filtrem SPF 50.

Efekty: Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj wyraźnie wygładzona, rozjaśniona. Początkowo może pojawić się słabo nasilony rumień, który ustępuje w ciągu kilku minut po zabiegu. Złuszczanie zazwyczaj nie występuje.

Cena: Twarz- 170 zł/ Twarz i szyja – 190 zł/ Twarz, szyja, dekolt 210 zł.