MediDerma® DNA Recovery Peel


System nanosomowych peelingów, które zapobiegają uszkodzeniom skóry wywołanym przez słońce oraz ich powstawaniu. Efektem działania składników jest ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry, poprawa kolorytu i odzyskanie blasku skóry, poprawa struktury skóry, wzrost elastyczności i jędrności skóry. Naprawa uszkodzeń i poprawa wyglądu skóry jest efektem synergistycznego działania składników peelingu, takich jak:

  • kwas ferulowy– używany w kosmetologii ,chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB; zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów; pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA; neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów- witamin E i C; redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny (utleniający), zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników; hamuje działanie tyrozynazy;
  • retinol- stymuluje proliferację keratynocytów; chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu; moduluje aktywność zmienionych melanocytów;
  • czynniki wzrostu (EGF, TGF- beta2)– stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów; pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu;
  • enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza)– naprawiają uszkodzenia (powstałe w wyniku działania wolnych rodników) i zmiany w budowie zasad azotowych na nici DNA;
  • cynk i aminokwasy- stabilizują nici DNA.

Profesjonalny zabieg:

Wskazania: fotostarzenie, melasma i przebarwienia posłoneczne, drobne zmarszczki, nadprodukcja sebum, stany zaplne, szarość lub nierównomierny koloryt skóry, brak elastyczności, niedotlenienie, hiperkeratynizacja, niedoskonałości skóry i uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV.
Skład: kwas ferulowy, enzymy naprawcze DNA (Ses- fitoliza, Ses- endonukleza, Ses- okoduanina), cynk i aminokwasy (arginina, cysteina, fenyloalanina, prolina), retinaldehyd i retinol, czynniki wzrostu (EGF, TGF- beta2).
Czas trwania zabiegu: zabieg w gabinecie trwa 30 minut, produkt końcowy pozostawiamy na skórze na 8- 10 godzin, po czym Pacjent zmywa go w domu za pomocą wody i preparatu pieniącego.
Przebieg zabiegu: I Faza przygotowawcza: demakijaż, rozpylanie mgiełki liposomowej; II Faza aktywna: eksfoliacja, a następnie aplikacja preparatu z retinolem, po nałażeniu którego Pacjent udaje się do domu i zmywa go bieżącą wodą z preparatem zalecanym przez kosmetologa po około 8-10 godzinach.
Zalecana seria: 3- 7 zabiegów co 14-28 dni, w zależności od zastosowanej dawki retinolu, zabieg całoroczny  + odpowiednia pielęgnacja domowa. W celu ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, w trakcie i po zakończeniu terapii, należy stosować codziennie rano, a w przypadku dłuższej ekspozycji na słońce dodatkowo co 2 godziny, krem z filtrem SPF 50.
Efekty: Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj delikatnie napięta, rozjaśniona. Bardzo rzadko występuje widoczny proces złuszczania naskórka, można się natomiast spodziewać złuszczania po zastosowaniu retinolu w kolejnych dniach po zabiegu. Zabieg dobrze tolerowany przez osoby ze skórą naczyniową.
Cena: Twarz-230 zł/ Twarz, szyja – 250 zł/ Twarz, szyja, dekolt- 270 zł.