MediDerma® Retises CT Yellow Peel


Terapia objawów starzenia się skóry, przebarwień i rozstępów za pomocą peelingu kwasem pirogronowym i retinolem. Retinol jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia elastyczność skóry. Ponadto retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, regulując namnażanie i mobilność melanocytów. Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy korneocytami naskórka i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem. Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.

Profesjonalny zabieg:

Wskazania: objawy starzenia skóry, przebarwienia, zmarszczki średnio głębokie, blizny, rozstępy.
Skład: 40% Kwas pirogronowy, 5% Kwas mlekowy, 10% Glukozyd askorbylu, 5% Niacynamid, 4% Retinol, 1% Propionian retinylu.
Czas trwania zabiegu: zabieg w gabinecie trwa 30 minut, produkt końcowy pozostawiamy na skórze na 8- 10 godzin, po czym klient go zmywa w domu za pomocą wody i  żelu HIDRAVEN.
Przebieg zabiegu:  I Faza przygotowawcza: demakijaż, odtłuszczanie twarzy; II Faza aktywna: eksfoliacja, a następnie aplikacja preparatu z retinolem, po nałożeniu którego Pacjent udaje się do domu i zmywa go bieżącą wodą z preparatem zalecanym przez kosmetologa po około 8 godzinach.
Zalecana seria: 3- 5 zabiegów co 21- 28 dni, w okresie jesiennym, wiosennym i zimą przy dodatnich temperaturach  + odpowiednia pielęgnacja domowa. W celu ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, w trakcie i po zakończeniu terapii, należy stosować codziennie rano, a w przypadku dłuższej ekspozycji na słońce dodatkowo co 2 godziny, krem z filtrem SPF 50.
Efekty: Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień i uczucie ciepła. Skóra będzie napięta i uwrażliwiona. Złuszczanie występuje zazwyczaj około 2 -3 doby po zabiegu, średnio nasilone, czemu może towarzyszyć różny stopień podrażnienia skóry (zaczerwienienie, pieczenie, świąd).
Cena: Twarz- 235 zł/ Twarz, szyja- 255 zł/ Twarz, szyja, dekolt- 275 zł.