Mikrodermabrazja Korundowa Reviderm


Pod wpływem czynników zewnątrzpochodnych (makijaż, filtry przeciwsłoneczne, kurz i zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu) oraz wewnątrzpochodnych (sebum, pot, martwe komórki naskórka) warstwa rogowa skóry staje coraz bardziej gruba. W wyniku tych procesów na powierzchni naskórka tworzy się dodatkowa warstwa zanieczyszczeń, która spowalnia metabolizm naskórkowy nie pozwalająca oddychać, a substancje pielęgnacyjne nie są przepuszczane wgłąb skóry. Prowadzi to, nawet przy prawidłowej pielęgnacji domowej, do pogłębiania się zmarszczek, tworzenia stanów zapalnych, skóra traci elastyczność, wygląda szaro i niezdrowo.

Jak działa Mikrodermabrazja Korundowa?

Etap 1- w czasie kontrolowanej mikrodermabrazji za pomocą próżni zostaje utworzone podciśnienie, które uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzają o jej powierzchnię) za pomocą specjalnego urządzenia (rączki), które jest przesuwane po skórze i w ten sposób delikatnie usuwane są górne warstwy naskórka. Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane i zbierane w oddzielnym pojemniku.
Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ zarówno zrogowacenie naskórka, które należy usunąć, jak i intensywność zabiegu (głębokość peelingu) są oceniane i indywidualnie dobierane przez kosmetologa. Ta cecha sprawia, że jest to technika bardzo bezpieczna, która góruje nad innymi metodami peelingu.

Etap 2- aplikowanie preparatów indywidualnie dopasowanych do potrzeb skóry, zawierających składniki odżywcze, nawilżające, łagodzące. Dzięki złuszczonemu naskórkowi preparaty te wnikają bardzo głęboko i pomagają przywrócić skórze prawidłowy metabolizm i zdrowy wygląd.

Profesjonalny zabieg

Wskazania: przed zabiegami z substancjami aktywnymi (w celu zwiększenia skuteczności), generalna regeneracja skóry, atrofia skóry (zanik włókien kolagenowych), mocne zrogowacenie skóry, zaburzenia pigmentacji, przebarwienia, uszkodzenia słoneczne spowodowane promieniowaniem UV, blizny potrądzikowe, rozstępy, zanieczyszczenie skóry.
Przebieg zabiegu: I. Przygotowanie skóry: demakijaż, eksfoliacja, tonizacja; II. Procedura: kontrolowane złuszczanie naskórka; III.Wyciszenie i odżywienie: z bogatą maską kremową na twarzy i indywidualnie dobranym krem na zakończenie.
Czas trwania zabiegu: 60- 90 min.
Zalecana seria: 3- 5 zabiegów co 7- 14 dni, w okresie jesiennym, wiosennym i zimą przy dodatnich temperaturach + odpowiednia pielęgnacja domowa.
Efekty: Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień i uczucie ciepła. Skórą będzie napięta i może być delikatnie uwrażliwiona.
Cena: Twarz- 160 zł/ Twarz, szyja- 180 zł/ Twarz, szyja, dekolt- 200 zł.