Medycyna Estetyczna

BOTOX®

Toksyna botulinowa typu A

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej są na obecną chwilę najczęściej wykonywanymi oraz najbardziej rozpowszechnionymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie. Jednak pierwsze zastosowania tego leku miały miejsce na początku lat 80-tych XX wieku i są nadal szeroko wykorzystywane, przede wszystkim w ginekologii (leczenie dystonii szyjki macicy) oraz okulistyce (leczenie zeza; kurczu powiek). Toksyna botulinowa jako jedyny preparat działa bezpośrednio na przyczynę powstawania zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięcie niewielkiej dawki botuliny pod skórę, do mięśni poddawanych zabiegowi, powoduje zahamowanie marszczenia i fałdowania się skóry w tej okolicy. Zabieg wywołuje blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe, np. wrażliwość skóry na dotyk, nie ulegają zmianie.

ZASTOSOWANIE TOKSYNY BOTULINOWEJ W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ:

WYPEŁNIACZE

Wypełnicz Kwas Hialuronowy Juvederm® i Hydroksyapatyt wapnia Crystalys®

Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników naszej skóry. Stanowi naturalną barierę chroniąca tkanki przed infekcją bakteryjną, łączy też ze sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej, ma również bardzo silne właściwości wiązania wody w skórze. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Kwas hialuronowy w połączeniu z wodą tworzy gęsty śluz lub żel. Jest on w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego własna masa, np. jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć do siebie 250 cząsteczek wody. Z tego powodu kwas hialuronowy stosowany jest w kosmetykach jako jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających, z powodzeniem wykorzystywany jest również przez lekarzy medycyny estetycznej w zabiegach odmładzających. Podawany w zastrzykach podskórnych ujędrnia i nawilża skórę, wypełnia bruzdy wokół ust i zmarszczki. Używany jest też do modelowania zmieniających się z wiekiem rysów twarzy, np. kształtu policzków czy konturów ust. Do zabiegów używa się wysokiej jakości stabilizowanego kwasu hialuronowego, który otrzymuje się syntetycznie i jest on niemal identyczny z naturalnym. Dlatego jego aplikowanie nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia powikłań.

ZASTOSOWANIE WYPEŁNIACZY:

NICI LIFTINGUJĄCE

Bezoperacyjny lifting twarzy

Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Wprowadzane pod skórę pracują niczym mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia jest widoczny zaraz po zabiegu. Zabieg jest łatwy do wykonania, mniej inwazyjny i bolesny niż dotychczas, a także nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.

OFEROWANE ZABIEGI: