Hydroksyapatyt wapnia Crystalys®


Jeden z najnowszych preparatów w koszyczku medycyny estetycznej  w grupie wypełniaczy. Wykazuje bardzo duże działanie wiążące wodę w skórze, a także bardzo mocno odbudowuje brak objętości poszczególnych rejonów twarzy.  Ze względu na fakt, iż w przeciwieństwie do hialuronianu, nie jest przezroczysty, a biały, nie ma aż tak szerokiego zastosowania, ze względu na to, iż podaje się bardzo głęboko.

Wskazania: do wolumetrii, odbudowy policzków, skroni, łuków jarzmowych kąta żuchwy, a szczególnie do regeneracji objętości rąk.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min.

Efekty: widoczne są natychmiast.

Zalecenia pozabiegowe: unikanie wysokich temperatur- przez pierwsze 48 h nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium, a także unikamy spożywania gorących napojów. Przez okres ok. 4 tyg. po iniekcji nie powinno wykonywać się zabiegów laseroterapii w danej okolicy.

Przeciwwskazania: choroby alergiczne, problemy skórne w planowanym miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.), nadwrażliwość na Hydroksyapatyt wapnia, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające, skłonność do podrażnień i infekcji, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja, bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, brak pełnoletności, ciąża i okres karmienia piersią.

Rokowanie: Jeśli chcemy utrzymać efekt po zabiegu należy go powtarzać co 6- 8 miesięcy. Przy systematycznym stosowaniu czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się,  nawet do 18 miesięcy. Jeśli terapii nie powtórzymy objętość i kształt twarzy będą stopniowo powracać do stanu sprzed zabiegu.

Cena: cena zależy od ilości preparatu niezbędnej do zabiegu.