Niwelowanie zmarszczek mimicznych oraz rzeźbienie twarzy


Wskazania: zmarszczki mimiczne, zmarszczki między brwiami tzw. „lwia zmarszczka”, zmarszczki poprzeczne czoła, wokół oczu- tzw. „kurze łapki”, powieki dolnej, na nosie- tzw. „zajęcze bruzdy”, wokół ust- tzw. „zmarszczki palacza”, obniżeniu uśmiechu dziąsłowego tzw. „gum-smile”, zmarszczki na brodzie i na szyi.

Czas trwania zabiegu: 20- 45 min;

Efekty: Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2- 3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Botulina jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zalecenia pozabiegowe: Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i nie nakładać makijażu. Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść, ani schylać. Mogłoby to spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu.

Rokowanie: Jeśli chcemy utrzymać efekt po zabiegu należy go powtarzać co 4 – 6 miesięcy. Przy systematycznym stosowaniu czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć. Jeśli terapii nie powtórzymy, stan naszej skóry, a także aktywność mięśniowa w okolicy poddanej terapii wróci do stanu wyjściowego jaki był bezpośrednio przed zabiegiem.

Cena: cena zależy od ilości preparatu niezbędnej do zabiegu.