Wolumetria – Modelowanie konturów twarzy kwasem hialuronowym Juvederm®


Wskazania: zaniki okolic skroni i kości policzkowych spowodowane zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki podskórnej, opadanie policzków, powstanie zmarszczek w dolnych częściach twarzy, wiotkość skóry, wyostrzenie kąta żuchwy, modelowanie łuku jarzmowego.

Czas trwania zabiegu: 45- 60min,

Efekty: Podanie kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu uwypuklenia, zwiększenia objętości, oraz ujędrnienia okolicy poddanej zabiegowi.

Zalecenia pozabiegowe: unikanie wysokich temperatur- przez pierwsze 48 h nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium. Przez okres ok. 4 tyg. po iniekcji nie powinno wykonywać się zabiegów laseroterapii w danej okolicy.

Przeciwwskazania: choroby alergiczne, problemy skórne w planowanym miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.), nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające, skłonność do podrażnień i infekcji, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja, bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, brak pełnoletności, ciąża i okres karmienia piersią.

Rokowanie: jeśli chcemy utrzymać efekt po zabiegu należy go powtarzać co 6- 8 miesięcy. Przy systematycznym stosowaniu czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się nawet do 18 miesięcy. Jeśli terapii nie powtórzymy, objętość i kształt twarzy będą stopniowo powracać do stanu sprzed zabiegu.

Cena: cena zależy od ilości preparatu niezbędnej do zabiegu.