Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Juvederm®


Wskazania: pierwsze zmarszczki statyczne, pogłębienie doliny łez, fałd nosowo-wargowych i linii marionetki.

Przeciwskazania: problemy skórne w planowanym miejscu podania (trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.), długotrwałe przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, ciąża i okres karmienia piersią, brak pełnoletności.

Czas trwania zabiegu: 45 min., podanie preparatu trwa ok. 10- 15 min.

Efekty: Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2- 3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się około 4- 6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Preparat jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zalecenia pozabiegowe: bezpośrednio po zabiegu wypełniania zmarszczek preparatem na bazie kwasu hialuronowego należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykać). Przez 48 h po zabiegu unikamy nadmiernej mimiki.

Rokowanie: Jeśli chcemy utrzymać efekt po zabiegu należy go powtarzać co 4– 6 miesięcy. Przy systematycznym stosowaniu czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć. Jeśli terapii nie powtórzymy stan naszej skóry w okolicy poddanej terapii wróci do stanu wyjściowego jaki był bezpośrednio przed zabiegiem.

Cena: cena zależy od ilości preparatu niezbędnej do zabiegu